Lawrence-Downer Legacy Circle members

Irmtrud M. Labant-Adams and Allen D. Adams P’03

Elizabeth B. Adler M-D’40 +

Sara Schmidt Agritelley ’83

Scott W. Alexander ’71 and Collins Mikesell

Elise Epps Allen ’83 and Bruce Frankenfield

Erin Smrz Alonso ’94

Barbara Bear ’53 and W. Dean Alseth

Kenneth M. Alvord ’07

Deanne L. Amaden ’78 and Ibrahim J. Uckung

Anne Lackie ’50 and Richard + Andersen P’77

Joan Pfarr ’87 and James S. Anderson

Joan Timmermann Anderson ’56

Edith G. Andrew P’88

Robert A. ’64 and Patricia Anker

Suzanne Detry Arendt ’70

Connie Arnosti P’84 ’82 ’79

David H. ’65 and Nancy K. Aronson

Bradford P. Aspgren ’84

Marilyn M. Auer

Karen Henderson Bachhuber ’68 P’94

Mary Dercks ’92 and John A. Bachhuber ’94

Carole Zinn ’64 and Richard C. Badger

William J. Baer ’72 and Nancy H. Hendry

Jeffrey C. Ballowe ’77

David W. ’65 and Cynthia M. Barnard

Betty Heistad Barrett M-D’55

Jon P. Barsanti ’87

Lois Schneeberger Barton ’54

Joan Peerenboom Bartosic

John B. ’71 and Jane Bassett

Paul B. Bauck ’70 and Jean H. Sullivan

Jonathan W. ’83 and Rachel Bauer

John D. Bauerlein ’61

David R. Bauman ’97

Priscilla Larsen ’66 and Anthony D. Beadell ’66

Bryan B. Beauchamp ’90

John J. ’60 and Barbara J. Beck

Carolyn Stickney ’65 and Hayward J. Beck ’65

Jill and Robert Beck

William E. Beringer ’50

Barbara L. Bessey

Peter R. ’64 and Susan B. Betzer

Mitchell T. Biba ’83 P’11

Angela M. Bier ’98

Elizabeth Freeman ’05 and Jeffrey S. Billings ’03

Walter + H. ’54 and Sally Bissell P’82

Mary Trautmann Bloede ’48

Luann Picchietti ’82 and David C. Blowers ’82

Dorothy Williams Bobilin ’51 +

Ellen Barber Boeye ’56 P’81

Joel D. ’98 and Tracy Bogenschuetz

Patricia Hamar ’48 and Oscar C. Boldt

Renee Goral ’85 and Thomas J. Boldt

Gordon R. Bond ’65

Laura R. Bornhoeft ’76

Barbara L. Borns M-D’62

Kathleen Ramer ’57 and Robert K. Bourne

Jeffrey ’60 and Shirley Bowen

Amy Haegele ’01 and Reid C. Bowers ’00

Chris A. ’70 and Joan Bowers

Erin McCarthy ’06 and Christopher W. Bowman ’06

Richard N. Boya ’52 P’82

Joanne H. and Kenneth W. Bozeman P’05

Earl F. Bracker ’56 and Paula S. Christman-Bracker

Karen Foster Brassfield ’69

Kay Dobberke ’80 and Thomas C. Brauer ’80

Alan G. Braun ’69

Roy S. Brayton ’72 and Michael G. Sullivan

Chad E. Brecke ’94

Stephanie Brecke

Peter S. ’89 and Joanna S. Bredlau

Mark D. Breseman ’78 and Jane Hillstrom P’14

Steven A. Brezinski ’78

Joseph Brooks ’03

Annette Archambeau Brower ’73

Betty Domrose Brown M-D’47 P’78

David L. Brown ’69

James A. Brown ’75

Judith Reeves Brown ’71

Lucas A. Brown ’02

M. Linda Brown ’70 and Richard A. Candee Jr. ’70

Nancy Fitzgerald Brown ’75

Karen L. Bruno ’92 and Mark C. Scheffler ’91

Anne Sexton Bryan ’80

Kathleen A. Bublitz ’82 and Joseph Vercellone

Bonnie Glidden ’62 and Robert C. Buchanan ’62 P’94

Marjorie Iwen Buckley ’44

Philip J. Burck ’58

Peggy L. Buresh ’64

Mary Hamilton Burns ’62

William Wesley Burrington ’84

Mark Burstein and David Calle

Allyson Butler ’84

Carolyn Weygandt ’77 and Mark Buzek

Frederick H. Byergo III ’62

Odalys P. and Richard Campagna P’04

Robert C. Campbell ’50 P’76 +

Sarah Johnson ’97 and Benjamin C. Campbell ’97

Mary L. Carlson-Mason ’72 and Russell G. Mason Jr.

Margaret Carroll ’61

Thomas B. Cartwright ’75

Donald L. Cass Jr. ’64

Ross W. Catterton ’08

Jacklyn Anderson ’58 and David R. Challoner ’56 P’82

Colleen Schmechel Chambers M-D’51

Ashley N. Champaign ’10

George M. Chandler ’51 +

Boris E. Cherney ’46

G. Craig ’71 and Debra A. Christensen

Erin Haight ’00 and Joshua Chudacoff ’99

Jo Ann Nelson ’61 and Dan M. Church

Charles S. ’55 and June Cianciola

Michael P. Cisler ’78 P’06

Alissa Joseph ’98 and Louis Clark ’98

Ann Cerny Clark ’66

Gene Redding Clark ’64

Jerome R. Clifford ’68 and Bijian Fan

Janet Wullner-Faiss Cloak ’55

Bliss Paul ’91 and Paul M. Cohen

Karen ’80 and Robert + L. Cohen ’80 P’18

Elizabeth Cole ’63 and Peter Newman

Frank W. ’57 and Janet L. Cole P’82

Claire A. Conard ’14

Edward C. Conrads ’50

Arlyne Gutmann ’69 and M. Stephen Cook

Cynthia A. and David M. Cook

Elizabeth Schlenk Cook M-D’53

Cynthia Furber ’53 and William W. Cooley ’52

David F. Cosgrove ’43

Anne Woodbridge Coventry ’95

Richard M. Cowett ’64 P’91

Shirley Fox ’45 and Robert G. Cuff

Cassie and Michael Curry

Susan A. Curry

Virginia S. Daetz +

Kristine Sodergren ’66 and Robert C. Dahlberg ’66

Lorene Metzler Damewood M-D’59

Virginia Danielson ’71

Daniel J. ’77 and Carrie Dauner

Lynn D. Davis ’72

Robert C. Davis III ’74

Ellen J. Dehm ’83 and Catherine M. Adler

Rolf F. ’57 and Mary Lee Dehmel

Robert J. ’74 and Deborah DeKoch

Robert A. ’58 and Deloris A. De Lapp

Kimberly Fukuda ’95 and Terry J. Dembroski ’96

K. Ann Dempsey ’59

Hugh + F. ’68 and Mary Ross Denison

Julie Davis ’63 and Henry S. Dennis

J. B. deRosset ’66

Ann S. Derse ’81

Elizabeth Dugan ’83 and Bart T. De Stasio ’82 P’17 ’12

George Th. Diamandopoulos ’51

Carol Stoneman Dibble ’74

Robert A. Dickens ’63

Lawrence C. Dickmann ’64

Jennifer Dieter ’03

Kelly R. Dirkman ’10

Peter R. Dohr ’57

Beryl Manly Doyle M-D’51

Dorothy Zygmunt M-D’55 and Bob Drowns

Robert J. ’64 and MaryAnn Dude P’03 ’99

Dale L. Duesing ’67

Stephen J. Dufresne ’78

Jessica M. Dukelow ’02

Joshua R. Dukelow ’02

James Duncan-Welke ’09 and Joshua Weiss

Janet Goode Durham-Gard ’47

Jewel Verhulst Dyer ’46 P’82 ’70

M. John Dyrud ’57

R. Eric Dyrud ’67

Nancy A. Eckardt ’82

Gloria Gentelene Eckman ’47 +

R. William Edminster ’77

Jeffrey S. Edwards ’78 P’13

William T. Eggbeer ’76 P’95

Alan A. ’55 and Ramona Ehrhardt

Robert C. ’48 and Wanda Lee Eisenach

Louise Eklund

John H. Ellerman ’58

Susan Herr ’62 and Charles M. Engberg ’62 P’92 ’89

Arlene Atwood Trettin Engler ’61

Chuck Erickson ’02

Ralph H. Erickson ’54

Cynthia L. Estlund ’78 and Samuel Issacharoff

Margaret Everist ’70

Deborah Jervis ’82 and Dean C. Fabritz

Joan E. Farrell ’45

Richard J. ’79 and Nancy S. Faust

Janice Juve ’50 and Robert + J. Felker ’50 P’85

Roland Fenz ’45 +

Fritz ’65 and Lynn Fett

Judith Walsh ’59 and James L. Fetterly ’58

Elaine Fetting +

Rachel E. Finger ’51

Kay Landon Finke ’63

Davis L. Fisher ’64

Megan Meyerhofer Fitzsimmons ’06

Marijean Meisner Flom ’50 P’83 ’75

James S. ’74 and Margaret Forbush

Deborah Burns ’73 and Jeffrey A. Fox ’72

Robert M. Fox Jr. ’57 +

David ’65 and Marsha C. Foxgrover

Rose and LeRoy Frahm

Terry ’68 and Mary A. Franke

Evalyn Wiley ’69 and David E. Frasch ’69 P’96

Martha E. Freitag ’73

William J. ’69 and Sandy French P’90

Anne Sturgeon Frenchick ’73 and Theodore M. Thompson

Grady J. Frenchick ’72

Jule Horschak Friar ’49

Robert R. Fritz ’49

Thomas F. Froehlich ’74

Donald K. Funayama ’56

Mary Futchik

Craig L. ’76 and Ann Gagnon

Lee Galda-Pellegrini ’67

John D. Gale ’03 and Autumn Quinn

Zoe Ganos M-D’55

Suzanne Munro Gardner ’68

Richard W. ’55 and Marci Gast

Margaret LaVelle Gater ’85

Al Gephart ’63 and Betsy Wells-Gephart

Beth A. Giese

Andrew C. Gilboy ’67

Cynthia Libbey ’73 and John D. Gilpin ’72

Donna Zizek Given ’54

Anne Skinner Glad ’73

Bonny Emdin ’76 and Russell D. Glisker

Douglas G. Gold ’75

Janet Tippet Goldsmith ’50

Susan Nelson ’65 and Richard N. Goldsmith ’64

Barbara Douglas Good ’79

Cara and Jeff Gosse

David B. Gottesman ’96

Marla McCarty Gousseff M-D’58

Martin A. Gradman ’62

Jolie J. Graf ’97

Laura Grafman

Stephen ’69 and Marjorie M. Graham

Sharon Lawrence ’65 and William P. Gralow ’64

John L. Grandin III ’67

Martin L. ’62 and Carolyn J. Green

Joseph Green III ’86

Sheri L. Greenberger ’80

Elaine M. and Paul M. Greene

Phyllis Weikart Greene M-D’47

Mary Lamers ’50 and F. James Grist ’50

Margaret Link ’54 and Edward L. Grosse ’54

Martha Nelson ’03 and Mark A. Growdon ’03

Linda C. and Gerard Grzyb

Carol Haack

Christopher M. ’04 and Tiffany Hachfeld

Patricia Hackworthy P’89

Joan Spickard ’51 and A. Jack Hafner ’50

Lynn Semple Hagee ’58

Denise Dyer ’70 and Richard O. Haight ’71 P’00

Karen Lutz ’81 and Don G. Hallacy

Patricia Hammel ’50 and Laurence C. Hammond Jr. ’51

Susan E. Hanna ’75 and Richard H. Hearn ’75

G. Eric Hansen ’61

D. Kenneth Harbinson Jr. ’54

Lynn Pechman Hardin ’64

Donna Gresser ’83 and James L. Harper Jr. ’83

Seth Harris ’01

Mary + Custis ’57 and Jerome F. Hart ’55

David S. Hathaway ’57

Kate E. Hatlak ’08

David K. Haugland ’73

David A. Heller ’81

Beverly Becker Henderson ’56

Christopher R. ’99 and Jen Henderson

Beth Johnson ’75 and Donald J. Henrich ’73 P’05

Pamelia Anderson Henriksen ’45

Kathryn C. Henry-Choisser ’81

Richard F. ’79 and Carol M. Herndon

John + L. ’65 and Elaine Herr

Eileen Neau Herrling ’66

Jeanette Schmidt M-D’60 and John Hess

Margy Ziman ’70 and Karl A. Hickerson ’70

Franklin J. ’49 and Carolyn L. Hill

Linda Ericson ’77 and David F. Hill ’78

Barbara Bryant Hiller ’68

Patricia and Stephen A. Hirby

Marcia and J. Michael Hittle

Amy Hockenberger ’91 and Karl A. Hochkammer ’92

William O. ’66 and Marcia Hochkammer P’92

Arnold Hoffe

David L. Hoffman ’57 P’94 ’92

Norman D. Holman ’69

Philip C. Homes ’57

Wendy Walter ’62 and Joseph A. Hopfensperger ’52 P’93

Jane Shonts Horstman ’54

Sally Horstman

Kristin M. Howard ’90

Heather Humbert ’98

Margaret Banta Humleker ’41 P’73 ’69 +

Charles F. Hunter ’83

Joan Miller Hunting ’50

Calvin D. Husmann

Linda Strane ’64 and Howard H. Hutchinson ’64

Barbara Brunswick Ingrams ’53

Marjory Irvin

Barbara Ives ’64 and Walter J. Isaac ’64 P’88

Elisabeth Foulke ’48 and Donald F. Jabas ’50

Paul J. Jackson ’49

Joan Poppert Jacobs M-D’53

Peggy Johnson ’52 and Peter C. Jacobs ’52

Jon L. Jacobson ’55

Gretchen L. Jahn ’73 and Karl Sutterfield

Margaret Tifft ’71 and James R. Janis

Julie Jansen Kraemer ’80 and Harry M. Jansen Kraemer Jr. ’77 P’13 ’10

Susan E. Jasin ’69

Richard S. Jerde ’73

Betty M. John ’53

Bridget Reak Johnson ’76

David C. Johnson ’57

Ronald C. ’57 and Susan A. Johnson

Kimberley Geiser Jolley ’00

Kim Hiett Jordan ’58

Mary Donn ’73 and Harold E. Jordan ’72

Beverly Pearson Joutras ’49

Sue Pepper Joys M-D’51

Adom Kuehl ’07 and Dorian S. Juarez ’08

Laura Mueller Just ’73

Nancy Habetler Kaliebe M-D’63 P’90

Susan Stillman ’72 and John C. Kane Jr.

Lorraine Kaplan

Theodore M. Katzoff ’65

Earl B. Kavanaugh ’03

Ann Leverenz ’64 and Jon C. Keckonen ’64 P’91

Matthew J. Kehrein ’98

Jeffrey M. ’90 and Arianna K. Keil

Carolyn Martin ’70 and Elbridge G. Keith ’69

Peter G. Kelly ’87

Chad K. ’90 and Kelly Marie Frank Kemnitz

Katherine M. Kendall

Roger P. Kennedy ’54

Eleanor Kerlow ’81

Kay S. Kerst M-D’56

Mollie Herzog Keys ’64

Anne Wolfe King ’76 P’17

Cindy Hoffman ’91 and David N. Knapp ’89

Christine Grupe Knutson ’68

Jeannine Krantz Koessel ’51

Jennifer Foth Konyn ’03

Rob and Cheryl Wilson Kopecky ’72

Carol L. Korda ’71 and Bruce R. Dalgaard

Althea Hunting Kortenhof ’51 P’80 ’78

Elizabeth Shoemaker ’82 and Michael H. Kortenhof ’80 P’18

Donald S. Koskinen ’50

Ann Lapham Kramer ’54 P’84

Stephanie E. Kramer ’08

Cameron D. ’02 and Carrie Burgener Kramlich

Nancy Brazeau Kreher ’75

Alexander M. Kronick ’94

Margaret L. Krueger

Kerry A. Kruk ’98

Nancy Butler ’75 and Richard A. Kuhn ’74

Elizabeth Kortenhof ’78 and Steven C. Kumbalek ’78 P’19 ’13

Linda M. Laarman ’73

Elizabeth Tretow LaGro ’76

Kristen Olson ’73 and Ronald B. Lahner ’73

Bonnie R. Laird ’64

Robert E. Lakemacher Jr. ’55

Steven E. Landfried ’66

Connie + Menning ’62 and Bob Landis ’62

Susan Bohlmann ’68 and Richard J. Lapato

Marion White Lardner ’53

Barbara Donahue Larsen ’49

Beverly J. Larson ’83 and Gary Watros

Arnold W. Lau ’81

Curtis G. Lauderdale ’01

Sarah E. Leet ’05

Marian L. Leman ’49

Mary Severson ’58 and Raymond Lewis

John B. Liebenstein ’59 P’83

Meg Hoppe ’85 and Gregory P. Linnemanstons ’80

Adam E. Locke ’03

Maurice + G. ’54 and Alice Pommerenke Locklin P’74 ’71

Mary C. Lofgren P’93 ’93

Barbara M. Lom ’89

Bruno F. Lucht

Ruth-Marie Dewald ’46 and Paul J. Lucht

Ann M. and John + E. Lutz P’81 ’75

D. Michael Lynn ’65

Joni G. MacDonald ’73 and Raye C. Kanzenbach ’71

Harry N. MacLean ’64

Todd A. ’79 and Debra R. Mahr P’09

Gayatri Malhotra ’14

Phyllis Peter-Mallard ’73 and Stephen W. Mallard

Julie A. Manning ’78

Stacy J. Mara

Gretchen Wilterding Maring ’52

Daniel E. Martin ’07

Andrea Matthias ’62

Nancy J. Mattson ’76

Phillip T. May Jr. ’57

Philip ’55 and Susan Mayer

Mimi West McAdoo ’54

Kevin A. McCary ’88

Bonnie Maas McClellan M-D’62

Robert E. ’51 and Bonnie E. McCoy

Norah Barrett ’71 and Shawn L. McCue

Karen O'Keeffee McDonald ’64

Joan Swartzlow McDougal ’52

Audrey J. McGovern ’51

Thomas B. ’50 and Rusty McKenzie P’95 ’80

Roxane Fuller McLean ’63

Lara Weber ’99 and Ian A. McLellan ’98

Nancy C. McLoud M-D’53

Lois Lammers ’63 and Robert McNamara

Steven J. ’93 and Joviann Mech

James Meier

Kristen Mekemson

Elizabeth J. Mensing ’03

Marcia Duin Mentkowski M-D’61

Chuck ’57 and Barb Merry

Betty Thompson Messenger ’47

Margery Homfeld ’67 and Philip A. Metzger ’66 P’94

BZ Meyers

Andrew R. Miller ’00 and Diane Bartley

John E. Miller ’72

Raymond J. Miller ’41 +

Anne Miner P’05

Tocher ’69 and Brenda C. Mitchell

David L. ’71 and Judith Bradley Mitchell

Marcia A. Mittelstadt ’73

Janet K. Modesitt ’65

Leslie E. Montag

Phillips M. Montross ’51 P’85

Anita Beltran Moore M-D’63

Helen Geyler Moore ’64 P’85

Barbara Anderson Morris ’56 P’84

Jack H. Morris ’60

Patricia Meenen ’55 and Charles D. Morris ’54

Lisa Miller ’84 and Richard A. Moser ’83 P’14 ’11

Kathleen Merley Moulin ’56

Rebecca Hauge Mubireek ’84

Florence Howe Munat ’69

Margaret Iten ’60 and John R. Murphy

Christopher W. Murray ’75

Scott D. ’79 and Luvie O. Myers

Janet Neese M-D’55

Janet Dolan Negronida ’58

Barbara Mosher Nelson ’50

Helen Barshell ’67 and Ned K. Nemacheck ’66

Cory L. ’92 and Michelle Nettles

Jaime Nodarse ’05

Robert A. Nordland ’66

Peter G. ’52 and Carol Notaras

S. George Notaras ’53

Frederick R. ’65 and Sharon M. Olson

Patrice Skalko ’84 and David J. O’Morchoe ’83

MaryLou Lloyd ’61 and Kenneth L. Opgenorth

Kathleen Kosloske ’75 and Larry Orth

Carol Ann Schleger Ostrom ’59

Gayle Barenz Othen M-D’62

Mary R. Ottoson ’68

Delphine Joerns ’55 and James R. Overby ’55 P’90

Betsey L. Packard ’54

Rudi Pakendorf

Virginia A. Palmer M-D’51

James L. Parker ’57

Overton B. Parrish Jr. ’55

Earl J. Patterson ’76

Diane E. Pellowe ’87 and Richard I. Kaye

George L. Peltier ’67 P’92

Marshall H. Pepper ’54

Anne M. and Peter Neal Peregrine P’15

Amy Lind ’80 and Robert F. Perille ’80

Sonia Sandeen Perry ’50

Brian G. Pertl ’86 P’12

Janet Sygnator ’72 and Michael J. Peters

Ryan A. ’98 and Rebecca S.B. Petersen

Glen R. Peterson ’60

Dwight A. ’55 and Marjorie Peterson

Ralph E. Peterson ’54

Barbara Bradley ’65 and Richard C. Petura Jr.

Elmer Pfefferkorn Jr. ’54

Judith Johnson Phillips ’59

Gary A. Pines ’65

Clare E. Plehn ’66

Jean Reynolds Pooler ’53 P’77

Christopher J. ’74 and Margaret Porter

Cheryl A. Posner ’80

Mary H. Poulson

Douglas H. Powell ’56

Mary Jo Hibbert Powell ’75

Daniel L. Price ’99

Mary Beecher ’62 and Richard H. Price ’62

Joan Munson Prims ’53

Jeanne L. Bringgold-Pro ’77 and John D. Pro

Timothy I. Pruett ’76

Constance Clarke Purdum ’55 P’87

Elizabeth Davidson ’60 and Nathan M. Pusey Jr. ’59

Ruth Legler M-D’55 and Angelo Qualich

Sara A. Quandt ’73 and Thomas A. Arcury

S. Holt Quentel ’83

Mary Ann Rabion P’82

Joan Radford

Elizabeth Sheridan ’84 and John W. Rammer

Susan Baker ’61 and Richard K. Ramsey ’60

John R. Ranck II ’76

James M. Rand ’77 P’06

Julie Moore ’86 and Joseph L. Rapacki

Carl A. Rath ’75

Lois Beck ’67 and Edward Rath ’66

Michael L. Ratsch ’71

Charles E. ’72 and Mary E. Ray

Lynda A. Read ’80

Jody Koteski ’83 and Wayne F. Reckard

L. Keith Reed ’72

Margaret Phillips ’96 and James Spofford Reeve ’95

Susan Reeves ’76

Dorothy Hur ’58 and David E. Reilly ’57

June Jacobsen ’54 and Douglas M. Reimer ’55

Lysbeth Vaillancourt ’59 and James F. Reiskytl ’59

Samuel G. Remley ’43

David G. ’66 and Sara G. Rendall

Mary Restifo ’63

Alan C. Reynolds ’72

Betty Van Horne ’48 and James + D. Richards ’48

Nancy A. Richards M-D’59

Sumner Richman P’86

Jone Bocher ’72 and Jeffrey D. Riester ’70

Karen L. Rigotti ’72

Carl T. Rinder ’73

Mary Maynard Rinder ’75

Barbara Paziouros ’97 and Jason E. Roberts ’97

Phyllis Anderson Roberts ’56

Andrea Powers ’94 and John Barron Robertson

Robert O. ’48 and Betty J. Robertson

Stephen M. Rodriguez ’02

Ann Spellman ’88 and Jonathan D. Roe ’87

Monica Wulf ’05 and Tomas L. Romano ’06

Julie Haight ’75 and Bernard F. Rose

James G. Rosenbaum ’70

Lisa Kanitz ’87 and Randy Roskom

Michael R. Rossmeier ’72

Marilyn Jelliffe Rothschild M-D’45

John S. ’79 and Paula M. Rowland

Sally Meyer Ruf P’88

Susan Conkey Running ’73

Jill McCormick ’67 and Richard J. Rupprecht P’98

Judy Bezanson Ruth ’64

Margaret Lessels ’66 and Russell Rutter ’64

Barbara Bennett Sackett ’56 P’87

Karen Pugh ’67 and Norman Bruce Sakura ’68

Katherine Haynsworth ’64 and David C. Samuelson

Pamela J. Sandborg ’85

Christopher P. Sarnowski ’85

Charles D. ’84 and Kazuko U. Saunders

Omer Sayeed ’87 and Choi Chatterjee

John R. Schade ’68 and Kirsten A. Nyrop

Janet Stenson Schaleger-Hirsch M-D’58

Thomas J. ’63 and Patricia Lovshin Schinabeck

Audrey Tangen Schlafke-Stelson ’57

JoAnn Staab ’60 and Karl J. Schmidt ’59

Marilyn Low Schmitt ’60

Jane McGroarty ’74 and Gregory K. Schneider ’73

Sarah E. Schott ’97

Donna Weltcheff Schroeder M-D’54 P’79

Mary Helscher ’62 and Russell Schuchmann

Dale R. ’70 and Annette Schuh

Virginia Netz Schumann ’60

Abir Sen ’97

Mary B. and John S. Sensenbrenner

R. Scott ’60 and Heidi Sherman

Linda Schleiter ’64 and James N. Sherwood

Michael S. Sigman ’78

L. V. Silvester III ’71

Sung J. Sim

Charlot Nelson Singleton ’67 and Dennis E. Singleton

Donald A. Smart ’64 P’96

Keith G. Smedema ’81

Alice Deswarte Smith ’62

Charlotte Jean Smith ’45

Gregory B. Smith ’59

Jane McCleneghan Smith ’68

Kelvin A. C. Smith ’84

Raymond A. Smith ’51

Robert A. Smith ’55

Sheryn Biegelaar Smith M-D’61

Peggy Hilton M-D’62 and Albert C. Snyder

Marion Longyear Sonderegger M-D’43 P’76

Theresa and Martin J. Spalding, Sr. ’50 P’76

Mary Reed ’78 and Andrew C. Spencer

Dana M. ’64 and Mary Ellen Spencer

Edward S. Spoerl P’71 +

Archan Jane Sramek ’72

Barbara J. Stack

Lyn L. Stark

Catherine A. Statz ’96 and Thomas J. Pamperin

Ruth L. Steiner ’79

Thomas A. ’62 and Joan Argetsinger Steitz

Susan Raben ’03 and James Stellmacher

Carolyn King M-D’62 and John A. Stephens P’91 ’87

Donna Fraider Stewart ’56

Cynthia Moeller Stiehl ’89

Jacob G. Stockinger Jr. ’68

Jennifer Abolins Stone ’00

Brett H. Stousland ’91

Susan Brehm ’62 and Thomas C. Strachan III ’62

Zeta A. Strickland ’97

Mary White Stroebe ’40

Irene Ang ’78 and David T. Strohbeen

Donald + ’49 and Natalie Strutz

Richard T. ’65 and Ruth N. Stuart

Rebecca Devereux ’82 and Stephen G. Sullivan

Lyndsay A. Sund ’01

Avery J. Sundling ’98

Ellen Beaudreau Sushak ’69

Ronald M. Sushak ’70

Judy Huffman Sutherland ’58 P’88

Carol Adams ’57 and Frank A. Svoboda ’55

William H. ’57 and Ruth Swanstrom

William A. ’70 and Mary H. Swendson

Diana Murray Swets ’75

Margaret L. Andrews and George S. Swope Jr. ’72

Fran Syverson

Steven T. Syverson P’06

Judith Pauni Takkunen ’66

Andrea and Thomas W. Tatlock

Daniel J. ’63 and Donna Taylor

Daniel H. Teas II ’51 P’83 ’79

Steven D. Teget ’95

Catherine Coates ’80 and Henry Terwedow Jr.

Jane E. Thessin ’80

Alison Osborne ’71 and Larry Thomas

Patricia Webb ’62 and Peter J. Thomas ’62 P’92 ’87

John E. ’65 and Shari Thomas

Dorothy + Beltz ’51 and William R. Thompson ’50

Julie E. Thompson ’81 and Rick Davis ’80

Marilyn A. Thompson ’71

Bruce A. ’62 and Patricia A. Thoms

James J. Thorpe ’76

Marguerite Brown ’44 and Robert + L. Tibbetts ’45 P’71

Pamela L. Tibbetts ’71

Steve J. Tie Shue ’04

Lorna Tippet

Frank H. Tooby ’71

Bryan A. Torcivia ’81

Marian Kirkpatrick Torian M-D’44 +

Jen ’00 and Bradley W. Totoritis-Searl ’99

Steven + M. ’72 and Heather B. Tower

Edward F. Treick ’61

Gregory L. Trimper ’92

Sumner T. Truax ’11

Margy Upton ’72 and R. Scott Trumbull

Paul L. ’59 and Civia M. Tuteur

Jason J. Valerius ’97

Jennifer Hair VanArsdale ’08

Elizabeth Godfrey ’98 and Brian P. VanDenzen ’99

Mary E. Van Gorden M-D’51

Thomas C. Van Housen ’51

Johnathan R. Vanko ’13

Carolyn Troup Atwood Van Laanen ’52

Nancy Brice Van Ry ’56

Marianne R. Varney ’71

Jane MacAskill ’62 and Francis R. Vaupel

Ellen Veed M-D’58

Janet Moats Veitch ’60

Christopher M. ’67 and Melinda Vernon

Carole Dugger Vessey

Christian Vogel ’63

C. Nicholas ’65 and Ene Vogel

Marjorie James von Tongeln M-D’43

Frederick S. Voss ’65

Stephanie Howard Vrabec ’80

Helen Bullard ’58 and John C. Wadman

Autumn M. Wagner P’12

Catherine S. Walby ’97

Jennifer Gilchrist Walker ’00

Darlene Verbrick ’64 and John D. Walsh ’64

Shane M. Walter ’95

Gwynn Williams Wardwell ’61

Elaine Krug Warskow ’49 +

Catherine A. Watson ’70

Priscilla Peterson Weaver ’69

Richard K. ’57 and Carol Weber P’90

Herbert G. Weber ’63

Wilburn J. Weber ’59 P’83

Anne MacLeod ’77 and James O. Weeks

David J. ’58 and Dorothy Wege

Martha Larson ’72 and Roger Lane Wells

Barbara Lieberum Westhofen M-D’57

Todd E. Wexman ’84 and Catherine Lorenz

Hester Wolfe White ’51

Joan Glasow White ’42

Judith Harris ’68 and H. Winsor Whiton ’67

Thomas P. Wick ’84

Sally Rosebush ’62 and Carey B. Wickland ’63

Marlene Crupi M-D’55 and Leonard A. Widen

Clay R. Williams ’57

Dakota Williams ’14

Elyn L. Williams ’43

Bruce A. Wilson ’81

Elizabeth A. Winter ’08

Laura Winterstein ’03

Karon Eltgroth ’63 and Jerold J. Winzenz

Susan Anderson ’70 and Erich P. Wise

Barbara Cook Wood M-D’48

Janice Pfaller ’75 and Charles E. Woodward ’75

Linda Durkin Worcel ’64

Jean Lampert ’65 and J. Richard Woy ’64

Margaret A. Wright ’69

Julie A. Wroblewski ’97

June Wrolstad

Janine M. Yanisch ’87 and Christopher J. Jankowski ’84

Phyllis Spinner Yates ’61

Eric A. Young ’80

Jiayi Ling Young ’94

Judith Stanfield ’70 and Timothy R. Young ’70 P’00

Phyllis + Leverenz ’48 and William H. Younger

John W. ’57 and Jeannie Yule

Jean M. Ziebell

Richard N. Zimman ’73 and Valerie L. Cox

Beth A. Zinsli ’02 and Brian Bushaw

Bill Zoellner ’93

Carol Yates Zuehlke ’56


+ Deceased

These listings reflect contributions received between July 1, 2015 and June 30, 2016.

LarryU Facebook Twitter Instagram YouTube